AFV club Sturmmorser Tiger
Ostatnio firma AVF Club wypuściła na rynek model działa samobieżnego Sturmmorser Tiger. Jako że w skali 1/35 pojazd ten produkowały wcześniej jedynie Tamiya i Italieri, model AVF stanowi ciekawą propozycję dla modelarzy.
W pudełku (nota bene, przyciągającym wzrok) znajdujemy 9 ciemnozielonych wyparstek, gumowe gąsienice (giętkie), oraz z kilku gumowych części potrzebnych do zrobienia ruchomego zawieszenia. Nadbudówka i wanna kadłuba są w postacie dwóch oddzielnych elementów.:
Producent dodaje dwie blaszki fototrawione oraz sznureczek potrzebny do zrobienia lin:
Instrukcja jest czarno-biała, aczkolwiek bardzo czytelna:
. Model można wykonać z ruchomym zawieszeniem co znamy już z innych modeli tejże firmy, jak choć by z Tygrysa. Części są odlane z ciemnozielonego plastiku, nie ma żadnych śladów po wypychaczach ani zapadnięć formy- nadlewek zresztą też jest niewiele. Bardzo ciekawie wykonana jest płyta nad przedziałem silnikowym- wszystkie wloty i wyloty powietrza oraz płytę nad silnikiem możemy wykonać w pozycji otwartej. Producent nie dołączył jednak nic z wnętrza. Na blaszkach znajdujemy grille (średniej jakości- dragonowskie są lepsze), rwnętrzer1; działa, celownik do mg, oraz kilka mniejszych detali.
Gdyby porównać Sturmtigera z avf, italieri oraz tamiy, najlepiej wypadłoby avf. Pod względem detalizacji leciwa italierka i tamiyka rmogą się schowaćr1;. Żadna z tych firm nie dodaje również blaszek- a brak grilli może razić. Na plus italierki można zaliczyć dołączony do zestawu silnik. Jego detalizacja jest bardzo niska, jednak gdy otworzymy tylko płytę silnikową i tak niewiele widać.
Podsumowując, model jest godny polecenia, zwłaszcza jeżeli ktoś będzie chciał dokupić/dorobić przedział silnikowy. Cena oscylująca w granicach 100złotych za tak dobry model również jest dobra. Może zestaw nie jest tak bogaty jak nowe modele dragona- jest jednak nieźle sklejany, dokładny i poprawny- czegoż wymagać więcej?
zegar  styczeń 03 2007 17:15:14 | 0 komentarzy · 6744 czytań kartka