Opel Blitz z silnikiem na węgiel drzewny
NAZWA: Opel Blitz with Coal Engine

PRODUCENT: Italeri

NUMER KATALOGOWY: 6457

SKALA: 1/35

MALOWANIA:

MATERIAŁ:
  • plastik
  • winylowa rurka
OPAKOWANIE: Standard Italerowski kartonowe pudełko pokryte laminatem

INSTRUKCJA: Czytelna, typowa dla modeli Italeri

CENA: 45 zł

REKOMENDACJA: Polecany

Wersja Opla dotychczas dostępna jedynie w formie żywicznej konwersji, teraz ujrzała światło dzienne jako model wtryskowy. Kartonowe pudełko, wewnątrz którego odnajdziemy dwie wypraski beżowego plastiku, gumowe oponki, elementy oszklenia kabiny, kalkomanię i instrukcję montażu.

Rynek pojazdów wojskowych w skali 1/35 zdominowany został w zasadzie przez trzy firmy- AFV, Trumpetera i Dragona. Niemniej jednak Italeri nie daje za wygraną, dzielnie walcząc o półkę z modelami dla nieco mniej wymagających modelarzy, ale tez bardziej oszczędnych.
Tym razem na rynku zagościł Opel Blitz z drewnianą kabiną i napędem na węgiel drzewny- typowy wynalazek biur konstrukcyjnych III Rzeszy, borykającej się z problemami surowcowymi.
W pudełku znajdujemy dwie wypraski z elmentami modelu- części niezbyt finezyjne, niemniej jednak ich ilość i jakość odlewów nie wpędzają w depresje postshoppingową. Oprócz tego jest też mała wypraska z elementami przezroczystymi, winylowa rurka i oczywiście kalkomania. W zdecydowanej większosci są to elementy znane już z poprzednich modeli, modyfikacji uległy jedynie niektóre elementy- takie jak na przyklad paka ładunkowa, której częśc wycięto by zmieścic aparaturę napędu węglowego.
Ogólnie, lakonicznie stwierdzić można, że model jest wart swej ceny, a cena jest adekwatna do jakości. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników Opla Blitza, którzy dotychczas nie skusili się na żywiczną konwersję z Calibre.

Blitz with coal engine - pudło
Blitz with coal engine - wypraska nr.1
Blitz with coal engine - wypraska nr.2
Blitz with coal engine - kalkomania