Podobne artykuły

Test farb MIGA z serii 502 Abteilung

Jedną z nowości na naszym krajowym rynku modelarskim są farby olejne znanej firmy Mig z serii 502 Abteilung.Firma Mig znana jest przede wszystkim z produkcji pigmentów do broni pancernej.

Nowy wyrób jakim są farby olejne zwrócił moją uwagę szczególnie dlatego że farby olejne stosowałem wcześniej do malowania figur i postarzania broni pancernej.

502_abteilung

• Test

Paleta Mig-a jest dość szeroka, należy tu zwrócić uwagę na to że odcienie dobrane są specjalnie pod miłośników pancerki, a więc mamy tutaj kolory żółte, szare i zielone.

Do testu użyłem następujących odcieni :

1.Faded grey

2.Light rust brown

3.Field grey

4.Faded green

5.Buff color

6.Dark rust

Farby są pakowane w tubki o pojemności 20 ml, konsystencją są identyczne jak farby olejne serii Van Gogh czy Renesans. Do ich rozcieńczania użyłem benzyny ekstrakcyjnej. Podczas malowania stwierdziłem, że farby te mają bardzo drobno mielony pigment, co jest dużym plusem na ich korzyść. Rozprowadzają się równomiernie, przy zastosowaniu do washa dają bardzo dobre efekty.

• Podsumowanie

Produkt Mig-a jest godny polecenia dla wszystkich osób budujących modele broni pancernej będzie świetnym uzupełnieniem warsztatu modelarskiego, tym bardziej że cena tych farb w Polsce wynosi około 11-12 zł za tubkę i nie jest wygórowana, a pojemność 20 ml wystarczy na bardzo długo.

502_abteilung

autor: Artur Wałachowski