Czego uczą escape roomy?

Być może w niektórych centrach rozrywkowych występują takie escape roomy, które są przystosowane do tego, by bawiły się w nich nawet najmłodsze dzieciaczki, ale na ogół jednak taki minimalny wiek umożliwiający zabawę w escape roomie to po prostu dwanaście lat. Jeżeli więc ten wiekowy pułap osiągnąłeś już dawno temu, jak najbardziej pokój zagadek może zacząć dostarczać ci fantastycznych emocji. Zapewnianie rozrywki nie jest jednak jego jedyną funkcją. Oczywiście ta możliwość zabawy jest najważniejsza, jednakże escape roomy przy okazji potrafią również uczyć, a jak sam dobrze wiesz, nauka poprzez zabawę zwykle sprawdza się najlepiej.

Zadanie główne w Escape Roomie

Escape Roomy znajdziemy praktycznie w każdej części naszego kraju. Znajdziemy je np. wtedy, gdy wybierzemy się na wycieczkę do Płocka. Podstawowym zadaniem w każdym escape roomie jest wydostanie się z pokoju. Nie można jednak tak po prostu złapać za klamkę, bo zresztą zdarza się i tak, że tej klamki… w ogóle nie ma!

Widzisz jedynie miejsce do wpisywania jakiegoś szyfru i to właśnie odkrycie tego szyfru staje się głównym zadaniem całej twojej ekipy. Przeszukujecie cały pokój, by tylko znaleźć jakieś podpowiedzi i w ten oto sposób natykacie się na coraz to bardziej zagmatwane i wielopłaszczyznowe łamigłówki. Im trudniejszy poziom ma wasz pokój zagadek, tym cięższe są te wszystkie zadania. Każde z nich może starać się wykorzystywać inne wasze umiejętności – zręczność, zdolność logicznego myślenia czy nawet jakąś wiedzę na temat dat bądź wydarzeń historycznych.

Zabawa w Escape Roomie

To, czego ty sam nie będziesz potrafił zrobić, zrobią pozostali uczestnicy zabawy, a ty przy okazji zdołasz się czegoś nowego nauczyć. Wykorzystując wasze indywidualne zdolności i predyspozycje, nauczycie się pracy w grupie. Będziecie cały czas współpracować, wymieniając się różnymi informacjami, podejmując wspólne decyzje i często też musząc rozwiązywać pewne zadania w parze czy w kilka osób (niektórych z nich po prostu nie da się wykonać w pojedynkę, bo tak zostały skonstruowane). Pokój zagadek uczy więc przede wszystkim efektywnego współdziałania. Nie bez powodu to właśnie w takich miejscach już od jakiegoś czasu odbywają się różne integracje firmowe.