Decoupage i scrapbooking – przepiękne techniki dekoratorskie

W dzisiejszych czasach ręcznie robione, niepowtarzalne rzeczy, cieszą się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Nic więc dziwnego, że takie techniki jak decoupage i scrapbooking są dziś powszechnie wykorzystywane, a dzięki nim w naszych domach, czy na naszym ciele, mogą gościć wyjątkowo atrakcyjne ozdoby, czy przedmioty o charakterze użytkowym. Na czym polegają znane i lubiane metody dekoracyjne? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Doskonałe elementy dekoracyjne wykonane z prostych materiałów

Na stronie internetowej https://zielonekoty.pl/ możemy poznać ciekawą gamę wielu, różnorodnych produktów wykonanych przy pomocy techniki decoupage, bądź scrapbooking dostępnych dla każdej zainteresowanej osoby. Chcąc poznać bliżej proces wytwarzania ozdób, dekoracji, czy elementów wyposażenia wnętrz z decoupage, warto wiedzieć, jak powstają atrakcyjne produkty, które przepięknie się prezentują.

Decoupage jest techniką zdobienia, w ramach której nakleja się na zdobioną powierzchnię przy pomocy warstw cienkiego papieru. W tym celu bardzo często wykorzystywane są serwetki, które posiadają niezwykle wiele ciekawych, tematycznych wzorów dopasowanych do wielu przedmiotów. W celu wykonania decoupage, twórca wycina z serwetek interesujące fragmenty, układając z nich preferowaną, dowolnie wybraną kompozycję. Następnie przy pomocy kilku warstw kleju, bądź innych, profesjonalnych środków zabezpieczających, wzór jest utrwalany, przepięknie prezentując się na wybranej powierzchni.

Scrapbooking to odmienna metoda. Już jej nazewnictwo wskazuje, że chodzi o tzw. albumowanie. W związku z tym, jak łatwo się domyślić, jest to sztuka ozdabiania, przy pomocy której powstają niezwykle oryginalne albumy, czy inne przedmioty o charakterze okazjonalnym, czy pamiątkowym. Z całą pewnością jest to technika, która nie tylko zajmuje się tematyką fotografii, ale wykracza poza ten zakres, obejmując np. kartki świąteczne. Cechą charakterystyczną tego typu produktów jest mnogość ciekawych kieszonek, rozwijanych harmonijek, schowków, zagadkowych zakamarków, co sprawia, że przeciętne znane produkty do przechowywania zdjęć, czy inne okazjonalne wyroby, nabierają o wiele ciekawszego, oryginalnego, niespotykanego charakteru.

Zdobienia z decoupage i scrapbooking wykorzystywane do wielu przedmiotów

Decoupage i scrapbooking cieszą się tak dużą popularnością i zainteresowaniem, że przy wykorzystaniu tego typu rozwiązań tworzy się dziś imponującą gamę wielu, ciekawych ozdób. W decoupage sklep odnaleźć można m.in.:

 • biżuterię
 • zdobione elementy drewniane, np. stoły, komody, szafki, kredensy,
 • wazony,
 • misy,
 • talerze,
 • ramy obrazów,
 • szkatułki,
 • świece,
 • świąteczne bombki, czy jajka

i wiele innych. Tak naprawdę każdy przedmiot, przy wykorzystaniu właściwych narzędzi, może zostać w ten sposób ozdobionych.

Scrapbooking sklep oferuje dla swoich klientów m.in.:

 • standardowe albumy na zdjęcia,
 • kartki okolicznościowe (np. urodzinowe, świąteczne, imieninowe),
 • Przedmioty pamiątkowe (np. księga gości weselnych, książka z pierwszego roku życia dziecka).

Jeśli chcesz sprawić komuś wyjątkowy upominek, który znacząco wyróżni się na tle innych, dostępnych produktów w znanych sklepach sieciowych, ręcznie wykonane przedmioty z wykorzystaniem decoupage i scrapbooking, to idealny pomysł, który będzie strzałem w dziesiątkę. Postaw na sprawdzone, oryginalne, i bardzo ciekawe ozdoby dla ciała, jak również wykonywanych aranżacji wnętrz.